ManşetPolitika

Bakan Karaismailoğlu, “Her hafta bir açılış yapıyoruz”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Muğla’da devam eden ve yeni yapılacak projeleri yerinde inceledi. Bakan Karaismailoğu, “Her hafta bir açılış yapıyoruz. Tabi bunların açılışlarını yetişmek mümkün değil. En önemlilerini, çok değerlilerini ve çok farklı olanlarının açılışlarını tören yapıyoruz” dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Muğla’daki programları kapsamında, Milas’ta ilçe hastanesine giden yolda yapılacak kavşak projesi ile Yatağan-Milas karayolunda devam eden sıcak asfalt yol çalışmalarını, Yatağan ilçesinin içinden geçen ve Karayolları ağı içinde kalan Bodrum-Milas-Söke karayolunda yapılacak iyileştirme çalışmalarını ve Muğla-Denizli karayolunda incelemede bulundu. Bakanı Adil Karaismailoğlu, Muğla’da devam eden projelerin vatandaşların yaşam kalitelerini arttırdığı gibi tarıma, üretime, turizme ve istihdama büyük katkıları olacağını dile getirdi.

Görevlilerden çalışmalar hakkında bilgi alan Bakan Adil Karaismailoğlu, yol yapımında çalışan işçilerle sohbet etti.

Daha sonra Yatağan Şehir Bulvarı’na geçen Bakan Adil Karaismailoğlu, gazetecilere, hükumet ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak ülkenin her köşesinde çok değerli projeleri hayata geçirdiklerini söyledi.

Muğla halkının yaşam kalitesini yükseltecek projeleri incelemek üzere kente geldiklerini belirten Bakan Adil Karaismailoğlu, “Bir an önce projelerimizi tamamlayıp, milletimizin hizmetine sunma çabası içerisindeyiz.” diye konuştu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından Muğla’da yürütülen projeleri yerinde inceleyen Bakan Karaismailoğlu, Yatağan İnönü Bulvarı, Muğla-Denizli kavşağı ve yapım çalışmaları devam eden Muğla-Denizli Kale karayolu çalışmaları hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Bakanlık olarak yapılan yatırımlarla ilgili gerekli inceleme ve istişareleri Vali Orhan Tavlı ve milletvekilleri ile birlikte değerlendirdiklerini kaydeden Bakan  Karaismailoğlu, projelerin en kısa zamanda hayata geçmesi için önemli kararlar aldıklarını belirtti.  Yatağan ilçesinin içinden geçen ve karayolları ağı içinde bulunan Bodrum-Milas-Söke-Marmaris ve Fethiye Karayolunda yapılacak iyileştirme çalışmalarını inceleyen Bakan Adil Karaismailoğlu, Yatağan’a yakışacak projeleri adım adım gerçekleştireceklerinin altını çizdi.

Muğla Merkezdeki Eski Bölge Kavşağında özellikle yaz aylarında yaşanan trafik sıkışıklığının giderilmesi için hazırlanan projeyi de değerlendiren Bakan  Karaismailoğlu, buradan yapım çalışmaları devam eden Muğla-Kale-Denizli karayolundaki inşaat şantiyesinde incelemelerde bulundu.

Muğla- Denizli karayolunun büyük bir bölümünün bu yıl içinde tamamlanacağı bildiren Karaismailoğlu yaptığı açıklamada: “Muğla-Denizli arasının önemli bir kısmını inşallah bu yıl bölünmüş yol olarak tamamlayacağız. Onunla ilgili şantiyede incelemelerimizi yaptık. Önemli projelerimizin yakında faaliyete geçmesi milletimizin hizmetine geçmesi için önemli görüşmeler yaptık. Bildiğiniz gibi ulaştırma ve altyapı projeleri çok önemli. Ulaştırma altyapı projeleri hep yapıldığı yerde bir yatırım değil, sadece bir yol değildir. Gittikleri yere hareketlilik getirir, canlılık getirir, istihdamı arttırıyor, turizmi arttırıyor. Muğla bölgesinde yaptığımız yatırımlar da aynı şekilde. Buradaki gerek istihdamı gerek üretime, ticarete, tarıma en önemlisi turizme olan katkıları çok fazla. O yüzden Muğla ve bölgede Türkiye’nin her tarafında olduğu gibi buradaki yatırımlarımıza da çok önem veriyoruz. Titizlikle takiplerini yapıyoruz. Hem üretime, turizme katkısı olduğu gibi, Muğlalı ve buradaki vatandaşlarımızın, hemşerilerimizin yaşam kalitesini, yaşam standartlarını yükseltiyor. O yüzden ulaşım ve altyapı yatırımları çok değerli.”

Bakan  Karaismailoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:  “Ülkemizin her bir noktasında, güneyinde, batısında, kuzeyinde, doğusunda çok önemli yatırımlarımız var. Hepsini inceliyoruz, yerinde bire bir takip ediyoruz. Her hafta bir açılış yapıyoruz. Tabi bunların açılışlarını yetişmek mümkün değil. En önemlilerini, çok değerlilerini ve çok farklı olanlarının açılışlarını tören yapıyoruz. Diğer törenlerine yetişemiyoruz. Bir an önce bitirince vatandaşımızın hizmetine sunuyoruz. Yine Muğla bölgemizde de projelerimiz peyderpey bitiyor. Yine ihtiyaçlar bitmiyor. Onlar da yine milletvekillerimiz ile valilerimiz ile istişare ederek yeni yatırımlar, yeni ihtilaçlar doğrultusunda projelerimizi tamamlamak için elimizden gelen var gücümüz ile çalışıyoruz. Tam bir koordinasyon içindeyiz. İnşallah Muğla’daki kardeşlerimize, hemşerilerimize onlara yakışan projeler ile daha sık sık bir araya gelip, onlarla istişare edeceğiz, onların hizmetine sunacağız.” Dedi.

Bakan Adil Karaismailoğlu daha sonra, Ula Çiçekli – Köyceğiz yolunda incelemelerde bulundu.

Ula ilçesi Karabörtlen Mahallesi’nde bir kahvehanede vatandaşlarla oturan ve bir süre sohbet eden Bakan Adil Karaismailoğlu, daha sonra Karabörtlen Jandarma Karakolunu ziyaret etti.

Bakan Adil Karaismailoğlu, program kapsamında kentteki belediye başkanlarıyla bir araya geldi.

Karaismailoğlu’na Muğla Valisi Orhan Tavlı AK Parti Muğla Milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan, Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu, Karayolları 2. Bölge Müdürü Arif Çobanoğlu, Karayolları 13. Bölge Müdürü İbrahim Yaşar, Karayolları 2. Bölge Müdür Yardımcısı Alpaslan Eşlik, Ak Parti İl Başkanı Kadem Mete, Belediye Başkanları ve diğer ilgililer eşlik etti.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Başa dön tuşu